KOLAGENOWA REKONSTRUKCJA SKÓRY. mesoBOOST® collagen FORTE - naturalna potrzeba pięknej skóry.

Czas czytania: około 3 minuty

KOLAGENOWA REKONSTRUKCJA SKÓRY. mesoBOOST® collagen FORTE - naturalna potrzeba pięknej skóry.

Kolagen jest głównym białkiem podporowym skóry i nie bez powodu nazywany jest „rusztowaniem skóry”, zapewnia tkankom niezwykłą wytrzymałość. Jest synonimem młodej i gładkiej skóry. Nic więc dziwnego, że chętnie stosowany jest w zabiegach kosmetologicznych. Nie mniej jednak kolagen kolagenowi nierówny.

Co warto wiedzieć na temat kolagenu?

Kolagen stanowi ponad 1/3 całkowitej masy białka w organizmie ludzkim i jest jednym z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych polimerów naturalnych pełniących funkcje strukturalne. Jest głównym składnikiem substancji pozakomórkowej (Extracellular Matrix, ECM). Występuje praktycznie we wszystkich tkankach (skóra, ścięgna, chrząstka, kości, zęby, ściany naczyń krwionośnych, błony wewnątrzustrojowe). Obecnie wyróżnia się 29 typów kolagenu numerowanych liczbami rzymskimi przy czym ok 50 lat temu znano tylko jeden rodzaj tego kluczowego białka. W skórze najpowszechniej występują kolagen typu I i III. Z uwagi na wyjątkowe właściwości biologiczne i fizykochemiczne, nietoksyczność oraz biozgodność z organizmami żywymi kolagen jest szeroko stosowany w farmacji, medycynie i kosmetologii.

Kolagen jest dużym białkiem syntetyzowanym przez fibroblasty. Jego cząsteczkę tworzą trzy łańcuchy zbudowane głównie z aminokwasów hydroksyproliny, hydroksylizyny, glicyny, proliny, lizyny. Łańcuchy te splatają się wokół wspólnej osi tworząc superhelisę. Niestety z wiekiem spada ilość i jakość wytwarzanego kolagenu. Dodatkowo ulega on degradacji przez enzymy metaloproteinazy, głównie MMP-1 i MMP-9.  Starzejące się włókna tracą swoją sprężystość i elastyczność, a skóra traci gęstość i nawilżenie, przez co staje się mniej odporna na działanie czynników środowiskowych, a w konsekwencji uwidaczniają się zmarszczki. W kosmetyce niezwykle ceniony jest kolagen pochodzenia rybiego gdyż dostarcza kombinacje aminokwasów o dużych właściwościach penetracyjnych.  

mesoBOOST® Collagen Forte odpowiedź na potrzeby skóry w każdym wieku!

mesoBOOST® Collagen forte to linia preparatów do zabiegów gabinetowych oraz pielęgnacji domowej. W jej skład wchodzi żel kolagenowy do zabiegów mezoterapii mikroigłowej i bezigłowej oraz produkty podtrzymujące efekty gabinetowe serum i krem. Preparaty Collagen Forte bazują na aktywnym kolagenie pozyskanym ze skóry ryb, żyjących w zimnych wodach, który poddany został technologicznym procesom w wyniku, których otrzymano unikalną kompozycję aminokwasów budujących kolagen typu I (glicyna, prolina, histydyna, metionina, cysteina). Wskazaniami do zabiegu z mesoBOOST® Collagen Forte są: redukcja zmarszczek, regeneracja skóry (przyspiesza proces ziarninowania i gojenia ran), terapia blizn i rozstępów a także utrzymanie młodego wyglądu skóry. mesoBOOST ® Collagen Forte, dostarcza skórze naturalne aminokwasy i peptydy kolagenu typu I. Dzięki niskiej masie cząsteczkowej skutecznie i efektywnie penetrują w głębsze warstwy skóry pobudzając fibroblasty do intensywnej pracy.

Sprawdź zabieg i produkty do pielęgnacji domowej:

mesoBOOST® collagen FORTE box zabiegowy

mesoBOOST® collagen FORTE serum

mesoBOOST® collagen FORTE krem

  • Data publikacji: 8 marzec 2021
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Centrala

Empire Pharma Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 54c
05-250 Radzymin

Pytania ogólne

+48 608 755 665

biuro@empire.org.pl

Biuro Obsługi Klienta

+48 692 796 242

martyna.kurowska@empire.org.pl